1.      Cik daudz un kādas licencētas TV programmas Latvijā ir pieejamas?

Šobrīd Latvijā ir pieejamas 370 licencētas televīzijas programmas, ko kabeļoperatori var iekļaut savos programmu piedāvājumos.To vidū ir gan vietējās Latvijas programmas, gan daudz dažādu ārzemju informatīvi izglītojošo, ziņu, populārzinātnisko, izklaides, filmu, sporta, kultūras, bērnu, auto un cita veida programmu gan latviešu, gan krievu, angļu un vairākās citās valodās.

Daži piemēri:

Informatīvās un ziņu programmas – “Euronews”, “BBC World News”, “CNN International”, “Deutsche Welle”, “Current Time”, “Dozhd” u.c.
Populārzinātniskie kanāli – “Animal Planet”, “CBS Reality”, “Dicsovery Channel”, “Domashnie Zhivotnye”, “History”, “Moja Planeta”, “National Geographic Channel”, “Travel Channel” u.c.
Informatīvi izklaidējošās programmas – “Fine Living Network”, “Food Network”, “LMT Straume”, “Mir 24”, “New World”, “OGA”, “TV6”, “1+1 International” u.c.
Filmu programmas – “Dorama”, “Epic Drama”, “Filmbox Arthouse”, “Filmbox Baltics”, “Filmzone”, “FOX”, “Kino 24”, “TV3 Film”, “AMC” u.c.

Ar pilnu Latvijā licencēto programmu klāstu aicinām iepazīties šeit.

2.      Ko darīt, ja esmu samaksājis kabeļoperatoram par TV programmu paku, bet vairākas TV programmas vairs nav pieejamas?

Aicinām vērsties pie kabeļoperatoriem, lai rastu risinājumu, tostarp citu piemērotu programmu piedāvājumu. Šobrīd Latvijā ir pieejamas 370 dažādas licencētas televīzijas programmas, ko kabeļoperatori var piedāvāt iedzīvotājiem. To vidū ir gan vietējās Latvijas programmmas, gan daudz dažādu ārzemju informatīvi izglītojošo, ziņu, populārzinātnisko, izklaides, filmu, sporta, kultūras, bērnu, auto un cita veida programmu gan latviešu, gan krievu, angļu, ukraiņu un vairākās citās valodās.

Ar Latvijā licencēto programmu klāstu aicinām iepazīties šeit.

3.      Ko darīt, ja kabeļoperators turpina pārraidīt slēgtās TV programmas?

Ja konstatējat, ka kāds kabeļoperators turpina izplatīt TV programmas, kuras Latvijā ir aizliegts demonstrēt, lūdzam par to informēt Padomi, rakstot uz e-pastu: neplpadome@neplpadome.lv

4.      Ko darīt, ja kabeļoperators ir pārtraucis raidīt arī tādas TV programmas, ko ir atļauts pārraidīt?

Ja konstatējat, ka kabeļoperators veicis izmaiņas piedāvātajās programmās, pārtraucot demonstrēt arī tādas programmas, kuras Latvijā izplatīt nav aizliegts, aicinām vērsties pie kabeļoperatora, lai noskaidrotu, kāpēc tikusi pārtraukta konkrēto programmu demonstrēšana un kādas programmas no jauna tiks iekļautas piedāvājumā.

5.         Kādēļ Latvijā vairs nevar demonstrēt šīs 16 TV programmas - "REN TV Baltic", "NTV Mir Baltic", "Karusel International", "NTV Serial" ("НТВ Сериал"), "NTV Stilj" ("НТВ Стиль"), "NTV Pravo" ("НТВ Право"), "Kinomiks" ("Киномикс"), "Nashe novoye kino" ("Наше новое кино"), "RODNOYE KINO" ("РОДНОЕ КИНО"), "INDIYSKOYE KINO" ("ИНДИЙСКОЕ КИНО"), "KINOKOMEDIYA" ("КИНОКОМЕДИЯ"), "KINOSERIYA" ("КИНОСЕРИЯ"), "KVN TV" ("КВН ТВ"), "Kukhnya TV" ("Кухня ТВ"), "BOKS TV" ("БОКС ТВ") un "HD Life"?

Šīs 16 TV programmas nevar demonstrēt, jo šobrīd Latvijā nav neviena komersanta, kam juridiski būtu nokārtotas šo programmu pārstāvības tiesības. Proti, nav pārstāvja, kuram šo programmu īpašnieki būtu devuši tiesības tās izplatīt Latvijā. Līdz ar to kabeļtelevīzijas pakalpojumu sniedzēji nevar noslēgt līgumus ar pārstāvi, un šīs programmas Latvijā legāli nav iespējams demonstrēt.
Iepriekšējam šo programmu pārstāvim Latvijā SIA “TEM LV” kopš šī gada 1. februāra vairs nav tiesību tās izplatīt. NEPLP vērsās arī pie iespējamā jaunā programmu izplatīšanas pārstāvja ar lūgumu iesniegt Padomē apliecinošus dokumentus par šo programmu izplatīšanas tiesībām Latvijas teritorijā, taču dokumenti nav saņemti.
Latvijā šobrīd ir pieejamas 370 dažādas licencētas TV programmas. Aicinām vērsties pie jūsu kabeļoperatora, lai rastu citu jums piemērotāko programmu piedāvājumu.
Ar Latvijā licencēto programmu klāstu aicinām iepazīties šeit.     

6.      Kādēļ vairs nevar demonstrēt programmu “Rossija RTR”?

Programmu “Rossija RTR” kopš 15. februāra Latvijā nav atļauts demonstrēt, jo tajā  konstatēti vairāki būtiski likuma pārkāpumi, izplatot naidu kurinošus izteikumus un aicinājumus uz karu vai militāra konflikta izraisīšanu.
Saskaņā Audiovizuālo mediju pakalpojumu direktīvu un Elektronisko plašsaziņas līdzekļu likumā noteikto elektroniskajos plašsaziņas līdzekļos ir aizliegts kurināt naidu, aicināt uz vardarbību vai militāra konflikta izraisīšanu. Programmām, kas to pārkāpj, Latvijā nav atļauts darboties, un attiecīgi programmas “Rossija RTR” izplatīšana ir ierobežota.                                
Ar plašāku informāciju aicinām iepazīties šeit.